česky | english

 

novinky 2010

 

6.12.2010 - VRH " D " slaví půlroční narozeniny

          Všem našim půlročním dorostencům z vrhu " D " - přeji hlavně hodně zdravíčka,protože bezva majitele už maji a pánečkům pevné nervy při jejich výchově. 

Dvě výstavy v zahraničí

 Monty _ BOB_KV DE
                                    BOB - ICH Pinkerly Quien Sabe                     foto: E.Hubíková

  Letos naposledy jsem přijala pozvání Evy a Veroniky H. jet se podívat a holkám fandit na dvě prestižní výstavy. Vyrazily jsme v mrazivém počasí nejprve do německého Cloppenburgu na Klubovou výstavu,kam bylo přihlášeno přes 170 goldenů.Velmi pěkně posuzovali manželé Richardsonovi s GB.Všem z naší malé české výpravy se dařilo výborně,všichni se umístili v pořadí,ale přeci jen nejlépe na tom byl otec našich vrhů C a D - Monty ( ICH Pinkerly Quien Sabe ) ,který se stal nejlepším psem výstavy.K tomuto úspěchu jemu,ale i třem nadějím z CHS Flores Vitae moc gratuluji - výsledky i fotografie najdete zde.

  Po výstavě jsme se přesunuly do holandského Amsterdamu,kde jsme v moc pěkném hotelu přespaly a oslavily vítězství skleničkou výborného portského. Ráno jsme auto nechaly stát u hotelu a pěšky jsme došly na nedaleké výstaviště. Amsterdam Winner je prestižní výstava,která je současně kvalifikací na Crufts.Zde se sešli zase trošku jiní goldeni a tak bylo opět na co koukat. Díky výborným podmínkám kolem kruhů, jsme mohly pohodlně sledovat posuzování  fen i psů. Na této výstavě zazářila mladá Afroditae Flores Vitae,když skončila z 22 přihlášených fen na druhém místě.

 Na obou výstavách jsme sledovala hlavně psy,protože se již pomalu rozhlížím po dalším šikovném otci našich budoucích Éček. Přesvědčila jsem se,jak důležité je vytipovaného psa vidět na vlastní oči a že není dobré spoléhat se pouze na to,že se mi pejsek líbí na fotce. Nakonec v hledáčku nezbyl ani jeden z těch,za kterými jsem jela a můj zájem vzbudili dva úplně jiní psy:)). No mám na výběr ještě moře času a ten ukáže,kdo bude nakonec ten vyvolený...

 Za prima strávený čas a děkuji Evičce a Veronice Hubíkovým a už se těším na příští výstavní sezónu a naši další výpravu,tentokrát už s Lexy.  

 

 

 Nastala doba honů....

 Jako každý podzim i letos jsem se těšila na honební sezónu v Konopišťské bažantnici,kam už s Cathy dojíždíme osmým rokem. Prvního našeho letošního honu se zúčastnila naše veteránka Cathy,která na podzim vždycky ožije a velmi se na bažantíky těší. Přesto,že je již pomalejší a těžkopádnější,pracovala s chutí a velmi pěkně. Jen honit křídlovaného bažanta do kopce v poslední leči je už trochu nad její síly a tak ho sice dohnala,ale cestou z kopce zpět několikrát odpočívala:)). Stále pracuje spolehlivě a já doufám,že to není její poslední sezóna a ještě alespoň dvě další zvládne.

Cathy - pheasantry
Cathy na Konopišti ( 9,5 roku )

 O pár dní později měla na Konopišti svou premiéru i naše mladší fenka Lexy. Aby bylo " zaškolení" co možná nejlepší,jela jsem na hon spolu se svou kamarádkou Evou P. a její vynikající pracantkou fenkou Doris Aurea Rosa. Eva mi byla nápomocna radou zkušené výcvikářky a Doris byla zase oporou Lexy. Jak jsem předpokládala,měla Lexy v prvních lečích problém s kanonádou sedmi střelců,kterou doposud nikdy nezažila. Stála jsem s ní vždy tak,aby dobře viděla jak střelce,tak na padající bažanty a také práci ostatních psů,včetně Dorinky. Po odtroubení leče jsem vždy Lexy vypustila slídit a dohledávat. To dělala s chutí a pracovala moc hezky. První dvě leče ještě nevěděla jak chytit běžícího poraněného bažanta,od třetí leče si poradila i s tím. Po obědě si už začala na střelbu zvykat a zvládla i nahánění bažantů proti střelcům spolu s ostatními psy. Myslím,že je otázkou pár honů,kdy se bude Lexy těšit na hon stejně,jako naše babča Cathynka.

 Lexy - pheasantry2010
tak toho jsem si opravdu přinesla já ...

 

 A další skvělá zpráva....

   Dnes,8.11.2010 se další štěně z vrhu " C " - Cayra z Botičských Meandrů podrobila rtg.vyšetření kyčlí a loktů na klinice Vltava u MVDr.Šebka s vynikajícím výsledkem  DKK i DLK 0/0 !!!  K tomuto výsledku blahopřeji paní Blokešové a její rodině.Protože je Cayra moc povedená fenečka,těšíme se,že se ukáže v příštím roce i na výstavách.

 
 Cayra

 

WT RK - CZ Kostelní Střímělice,6.11.2010

   Protože jsme díky mé nemoci s Lexy propásly KPZ v Bobrůvce a já chtěla trochu zúročit podzimní přípravu,přijaly jsme pozvání zasoutěžit si na Working testech pořádáných RK- CZ. Přihlásila jsem nás do nejnižší třídy E,kde se nás nakonec sešlo 20 strartujících. Bylo připraveno 5 disciplín, ve kterých mohl soutěžící obdržet až 100 bodů. Rozhodčí zřejmě chtěli ukázat začínajícím wétéčkářům krásu tohoto sportu a tak na nás byli velmi hodní a známkovali naše chyby velmi umírněně. Právě proto,že víceméně o nic nešlo, jsme si všichni tyto WT moc užili. Po skončení třídy E následoval obídek a nastoupila třída L - tedy pokročilejší. Organizátory se nás většina Éčkařů nechala zlákat startovat za poloviční cenu i v Elkách,takže nás tam nastoupilo z původních 9ti jednadvacet! Tady už rozhodčí  tak " hodní" nebyli a po zásluze snižovali bodíky za chyby. Díky početným skupinám E a L se posuzování protáhlo a tak již opravdoví "závodníci" WT ve třídách M a S nastoupili až v 15,00 hod. Jejich disciplíny tak byly posuzovány už v dešti a rychle ubívajícím světle.To ,co předváděli psovodi se svými pejsky bylo úžasné. Bohužel jsem neviděla všechno,co tito převážně trialoví labradoři dokáží,byla mi zima a byla jsem mokrá a tak jsem se spolu s kamarády uchýlila do klubovny místního OMS na kávičku a gáblík. Kolem 18té hodiny začalo vyhlašování výsledků. Každý účastník si odnesl dáreček,diplom a medaili. My s Lexy jsem ve tř.E skončily na děleném 7.-8.místě s 81 body a známkou velmi dobrá a ve tř. L na 12.místě se známkou uspěl a 60ti bodíky.Na WT startoval také náš Arkin z Botičských Meandrů ve tř. E i L.
  Závěrem musím vyslovit uznání a poděkování organizátorům této prima akce,byla to moc pěkně strávená sobota.Rádi se s Lexy zúčastníme dalších podobných akcí.
 

 Na WT se přijela podívat naše pětiměsíční Hailey - Dita z Botičských Meandrů s paničkou.Lexy si s Hailey okamžitě začala hrát a jejich skotačení nebralo konce.Dokonce se Hailey poprvé vykoupala a zvládla pár temp,když bez váhání skočila za svou mamkou do rybníčka.Také nám předvedla,že je rozený aportér a velká šikulka.

za fotky děkuji E.Šípové a J.Schmidlové:

obě ještě suché

Lexy_Hailey - WT Str.

Hailey v akci...

Hailey aport-5m.

Lexy v akci....

 WT Strimelice1

WT Strimelice2

 WT Strimelice3

 

zpráva,která chovatele vždy potěší....

 Dnes jsem dostala od majitelky Beverly z Botičských Meandrů - matky našeho vrhu " C " a také od majitele jednoho ze štěňátek vynikající zprávu. Pejsek Cody z Botičských Meandrů podstoupil rtg.vyšetření kyčlí a loktů a následné posouzení MVDr.Šebkem s výborným výsledkem: DKK i DLK 0/0 !!! 
 
Blahopřání letí manželům Flodrmanovým,majitelům Codýska i jeho chovatelce - majitelce maminky Beverly, paní Dagmaře Rambouskové,ale také mé kamarádce Evě Hubíkové,které patří Monty,otec tohoto vrhu.
  

Cody_9mes_postoj2
 Cody z Botičských Meandrů ( Beverly z Botičských Meandrů x Pinkerly Quien Sabe )

 

Setkání štěňátek na KV RK v Oslavanech 18.9.2010

Litter D - Club show Oslavany
z leva: Dante,Diana,Dina a Diego

  Na sobotní klubovou výstavu retrieverů do Oslavan jsem vyrazila s kamarádkou Dančou a její Rozárkou,které moc děkuji za svezení a příjemnou společnost. Sice jsem nevystavovala ani jednu naší fenku a ze starších vrhů se této výstavy nikdo nezúčastnil,ale já měla pádný důvod do Oslavan jet. Naplánovala jsem zde malé setkání našich tři a půl měsíčních Déček. Původně jich mělo přijet šest,ale majitelka Dory musela na zkoušku do divadla a panička Doris byla zase nemocná. Dva kluci Dante (Deny ) a Diego ( Dexy )a dvě holky Dina a Diana (Dajka) měli ze setkání ohromnou radost a prakticky po celou dobu spolu dováděli. Přála jsem si je mít vyfocené v postoji a tak moc děkuji holkám Hubíkovým i Evě Š. za fotky a obzvláště Verče za trpělivost při stavění štěňátek. Jsou všichni jako tekuté stříbro a opravdu nebylo lehké je na chvilku zklidnit.Jak se to povedlo můžete posoudit z fotek pod textem.
  Ze štěňátek jsem byla opravdu nadšená,krásně a souměrně rostou,mají milé a veselé povahy a je vidět,že se o ně páníčci dobře starají.Děkuji všem za to,že mi štěňátka přijeli ukázat a těším se zase na další setkání. 
 

 Diego_oslavany2010 Dante_3,5m. 
 Diego z Botičských Meandrů  Dante z Botičských Meandrů
 Dina_3,5 m.  Diana_3,5 m.
  Dina z Botičských Meandrů Diana z Botičských Meandrů 

Prý máme sedět v klidu .......

 Diego_head_3,5 m.  Dante_head_3,5 m.
 Diego  Dante
 Dina_heas_3,5 m.  Diana_head_3,5 m.
 Dina  Diana

 

PZ - MS Trosky 4.9.2010

  Po týdnu stráveném v Albeři,kde se Lexy pěkně rozcvičila po štěňátkách a po poradě se zkušenými výcvikáři, jsem nás přihlásila na Podzimní zkoušky.Pro odstartování naší zkouškové éry jsem si na doporučení Ivy Nollové vybrala OM Trosky u Semil,kde jsou již tradičně zkoušky výborně organizované a posuzují  zde vynikající rozhodčí z výkonu.Chtěla jsem zkusit podzimky,kde bude přihlášen menší počet psů,aby byla Lexy soustředěná a měla klid na práci.Mé obavy byly zbytečné,Lexy pracovala od samého začátku moc pěkně,nechala se velmi dobře ovládat a povely plnila okamžitě.
  Skupinu malých plemen,kde byli zastoupeni slídiči,terier a já s goldenkou posuzovali páni rozhodčí Dostál a Špiroch. Posuzovalo se podle tří řádů,každému psu byly vytvořeny výborné podmínky pro splnění disciplíny a tak jsme končili kolem čtvrté hodiny odpolední.Kolem Trosek je nádherná krajina,terény byly super a počasí optimální pro zkoušky.Po poslední disciplíně,kam dorazili i rozhodčí od ohařů již bylo jasné,že Lexy dokončila zkoušky jedinná s plným počtem bodů.Palce jsem držela úžasnému border terierovi,který do poslední disciplíny šel také na samé čtyřky.Bohužel po vynešení kachničky z vody ven zamířil místo k pánovi do korony,takže byl připískán zpět a přišel o dva bodíky.Pro mne to byl po celou dobu jasný vítěz.
  Radost jsem ale měla obrovskou a moc mě těšila pochvala zkušených vůdců i rozhodčích.Atmosféra byla slavnostní a velmi přátelská,jen se mi dost klepala brada i kolena,když jsem jako vítěz musela na závěr poděkovat a pronést zdravici:)).Lexy dostala do tabulky hodnocení  - velice pěkná práce ve standardu retrievera.Byly jsme s Lexy pozvány na barvářské zkoušky,ale ty si necháme až na příští sezónu.

Autumn hunting test - Lexy
 Lenda Moura Soul ( Lexy ) - PZ 188 b.,I.cena - vítěz zkoušek.

 

Co se stalo nového v srpnu 2010 ?

 

  Posledního července jsme odvezli na Moravu naší slečnu Oranžovou - Doris její budoucí majitelce a rovnou frčeli nabrat síly do našeho již tradičního kempu v Chorvatsku na poloostrově Pelješac. Jako vždy jsme si zde bezvadně odpočinuli a  vyhnuli jsme se ošklivému počasí,které v tu dobu panovalo v Čechách.Čemu jsme se bohužel po návratu nevyhnuli,byly obrovské kroupy,které nám během 10ti minut naprosto zdevastovaly karavan a v autě nadělaly 320 důlků!No co se dá dělat,pořád jsme na tom byli lépe,než mnozí nešťastníci např. z Liberecka.

Viganj 2010
Cathy a Lexy na dovolené

 Od našich Déček nám přicházejí stále nové zprávičky a fotografie - všichni mají bezvadné pánečky,kteří jim vytvořili super podmínky pro štěněčí lumpačení.Všem moc děkuji a těším se,že většinu jich uvidím na Klubové výstavě v Oslavanech,kam jsem je sezvala na naše první setkání. Slibuji,že až přestanu mít frmol v práci,vrhnu se na založení stránek každému štěňátku a založím jim osobní fotogalerii.

  Koncem srpna jsem s Lexy a Cathy odjela na tradiční psí tábor v Albeři,který pořádá Výcvik  retrieverů v Praze.Chatičku se mnou obývaly holky Hubíkovy s Montym,Apollem a Freyou,nahoře bydlela Evička s Béďou a Marcelka s Aurou a Chunnym.No bylo nás tam jako máku,občas nebylo jasné kdo je kdo,hlavně jsme si pletly Montyho a jeho oba synky Béďu a Chunnyho.:)  Cvičily jsme pod laskavým vedením Jiřinky Kantorové a Ilonky Bártové na vyšší zkoušky,mladé naděje holek pak na OVVR.Těch se zůčastnili Freya,Apollo,Chunny a Béďa - všichni uspěli,Apollo s plným počtem a Freya ztratila jedinný bodík u vody.Oba bráškové prošli s minimální ztrátou.Na Platošově poháru,na kterém bylo letos přihlášeno 31 psů, se předvedl Monty,Aura a já vedla veteránku Cathy a Lexy.Obě holky mi udělaly opravdu velkou radost,moc hezky pracovaly - tedy samozřejmě,že Cathy občas vnesla do disciplíny svou kulturní vložku - ale nakonec měly obě dost bodů,aby se propracovaly do první desítky.Cathy skončila devátá a Lexy se vklínila mezi dva již zkušené psíky a obsadila druhou příčku.
 Za super týden děkuji organizátorkám Evě a Jindře a naší cvičitelce Jiřince,která nás tak pěkně připravila!

Alber 22010_platosak
Vítězné trio z leva: 2. Lexy se mnou,1. Ronny s Blankou,3. Fiona s Ivetkou

 Alber 2010- nas team
 Albeř team :Marcela s Aurou a Chunnym,Já a Eva H.s Cathy a Lexy,Veronika s Montym,Apollem a Freyou,Evička s Béďou a rodina Antošovic s Broock a malým Aragornem

 

29.7. -1.8.2010 - štěňátka odcházejí

  Nadešel čas loučení,štěňátka odcházejí do nových domovů.Podle posledních zpráv všechna zvládla cestu bez problémů,v novém prostředí se ihned zabydlela a ta,která odešla první,netesknila ani v noci.Za to nám je po nich smutno....Teď si chvilku odpočineme a pak doplníme poslední  fotky našich nezbedů a založíme každému stránku.

 

26.7.2010 - návštěva u veterináře

  V sobotu bylo štěňátkům sedm týdnů a tak nastal čas vyrazit k veterináři a nechat naše nezbedy prohlédnou, očipovat a naočkovat.V pondělí jsme do kufru auta umístili kenelku a postupně do ní všechny chlupáče nanosili.Cestu tam i zpět zvládala štěňata naprosto v pohodě,žádné kníkání ani štěkání, stejně tak v ordinaci se chovala vzorně.
Všechna štěňátka jsou v naprostém pořádku,každému paní doktorka poslechla srdíčko, prohlédla ouška, očka, zkontrolovala zoubky a také prověřila,jestli jsou kluci opravdu kluky:)).
 Zítra vyrazím na Plemennou knihu vyzvednout průkazy původu a pak už budeme počítat dny a hodiny,kdy nás štěňátka definitivně opustí.Tři zůstanou v Praze,tři holky poputují na Moravu do Brna, Opavy a Píště a asi nejdál pojede zelený kluk - až do Rožnova pod Radhoštěm.
  Doplnili jsem pár fotek do galerie vrhu D a do tabulky vah jejich současnou hmotnost.

 

18.7.2010 - máme šest týdnů

  Tento víkend přijely na návštěvu majitelka Montyho Eva s dcerou Veronikou,aby mi pomohly vybrat " nejlepší " fenku a hlavně vyfotit štěňátka v postojích.Veronika je šikovná handlerka,takže ji štěňátka moc hezky stála ( tedy my jsme tajně několik dní trénovali:)) ) a Eva zase výborně fotí a tak s fotkami jsem moc moc spokojená.Jak to dopadlo se můžete podívat v sekci štěňátka - fotogalerie vrhu D.
  Favoritky byly dvě,i když  štěňátka se holkám se líbila všechna. Jsou to slečna Oranžová a Stříbrná - obě holky budeme vídat na výstavách,tak doufáme,že se budou líbit i rozhodčím. Po sobotě se s konečnou platností přiřadily barvičky ke konkrétním jménům a také majitelům.Myslím,že výběr byl v rámci jejich přání a že nikdo snad nebude zklamaný.Jména a váhové přírůstky jsme doplnili do sekce štěňata.
  Za týden se nám naši chlupáči rozutečou do nových domovů a bude doma smutno. Věříme, že jsme jim našli ty nejsprávnější pánečky a že o nich často uslyšíme.

11.7.2010 - štěňátků, je pět týdnů

  Opět jsou naše štěňata o týden starší a všichni o kilčo těžší - viz váhová tabulka.Z pokoje zmizela porodní bedýnka a štěňátkům tak vznikl větší prostor na řádění.Nejvíce milují prolézací tunel a roličku toaletního papíru,kterou se mi pokaždé snaží vyrvat z ruky,když uklízím hromádky.Už je krmíme 5x denně granulkami a jinými dobrotama,ale mamka je stále ještě chodí kojit.Vedra těchto dní nás všechny doslova mučí, ale prckové to snášejí statečně a pravidelně se ochlazují v misce s vodou tak dlouho,až ji převrátí:)).Ve vymýšlení lumpáren vede růžová a hnědá a ve rvačkách oba kluci,i když holky jim nezůstanou nic dlužné a protože jsou v početní převaze,berou kluci občas nohy na ramena.Nejlepší čas na rvačky se sourozenci je  prý ve tři hodiny ráno...
  Všechna štěňátka už mají své budoucí majitele až na jednu princeznu,kterou  budu vybírat za týden a pro kterou hledáme vhodného pánečka. Něco už se rýsuje,tak uvidíme,kde nakonec zakotví.
  Omlouváme se,ale nové fotky zatím nemáme, v týdnu určitě nějaké pořídíme.

 pink - 36.day
Slečna Růžová

 

4.7.2010 - jsou nám čtyři týdny

 Zdravíme Vás ze štěněčího pokojíku! Štěňátka zase trochu povyrostla a přibrala na váze - viz tabulka,aby také ne,když kromě mlíčka od mamky dostávají ještě třikrát denně vlastní misku s dobrotami.Už se k ní pomalu nevejdou a svádí nelítostný boj o nejlepší pozici.Jakmile jim zvětšíme v pokojíku výběh,budou dostávat mňamku do dvou štěněčích misek a pak snad budou dlabat v klidu.V sobotu jsme štěňátka opět odčervili a ostříhali jim drápky.
 Protože je venku stále veliké horko,tráví štěňátka většinu dne uvnitř v bytě a výběh na balkóně si užívají jen brzy po ránu a tak do 11 hodin.Pak na balkón začíná svítit sluníčko a odpoledne se tu teplota vyšplhá až k 34 stupňům.Doufáme,že vedra brzy skončí!! V týdnu a o víkendu se přišli na štěňátka podívat budoucí majitelé. Zatím si každý vybral svého favorita,někdo i dva-tři. Na konečný výběr kdo bude patřit ke komu je ale stále velmi brzy,štěňátka se vyvíjí,mění se u nich povahy i vzhled.Jak to nakonec dopadne si počkáme všichni do 6ti týdnů věku.Budoucí majitelé si tedy alespoň vybrali jména,i když některým chlupáčům budou doma říkat úplně jinak:)).
 V neděli k nám na návštěvu zavítá kamarádka Eva Šípová s profi foťákem a kamerou,aby nafotila a natočila naše malé nezbedy. Držte nám palce,ať se povedou krásné fotky i video. Co nejdříve všechno zveřejníme ve fotogalerii vrhu D.Já se zatím naším pidi foťákem pokouším zachytit momentky ze života našich déček,což opravdu není lehké,jsou jak pytel blech!

litter D - 29.day - boys  litter D - 29.day 
 oranžová,stříbrná a modrásek  panička nám chladí hlavičky vodou,ale moc to nepomáhá....

 

28.6.2010 - máme nový výběh na balkoně!

litter D - 22.day,balcony
pohodička v mámině pelíšku

26.6.2010 - dnes mají štěňátka tři týdny

  Přinášíme pravidelné týdenní hlášení z porodní bedýnky. Naši kluci a holky se toho za týden hodně naučili - například používat všechny čtyři nožičky,trénovat svůj hlásek častým štěkáním,okusovat své sourozence i první plyšové hračky a v závěru týdne se poprvé sami najedli mléčné kašičky z misky. Překvapilo nás,že všichni ihned věděli,k čemu ta lepkavá hmota slouží a pustili se do kaše s vervou. Na mamku toho v misce  moc nezbylo,tak alespoň omyla ze svých nezbedů její zbytky. V bedně se štěňata začínají pomalu nudit a tak zítra vyzkoušíme,jak se budou tvářit na venkovní výběh na balkóně.Také se štěňátkům začaly klubat zuby,proto nezůstane jen u kašičky a brzy si štěňátka pochutnají i na granulkách.
  Tento víkend k nám  začaly jezdit  první návštěvy v podobě budoucích majitelů. Jo a panička vyzvedla na Plemenné knize naše čísla do průkazu původu,takže už se o nás ví i na úřadech !

 Ve fotogalerii vrhu D přibylo pár nových obrázků a do tabulky vah jsme připsali aktuální hmotnost štěňátek.

 

 

19.6.2010 - štěňátkům  jsou dva týdny

  Našich chlupatá osmička je zase o týden starší a o hodně gramů těžší - viz váhová tabulka v sekci štěňata. Už mají všichni otevřená očka,černé už nemají jen nosíky,ouška a tlapky,ale i bříška.Rostou opravdu před očima, pokouší se stavět na všechny čtyři, někteří s větším, jiní s menším úspěchem. Zítra je poprvé odčervíme pastou Virbac - vitaminthe a od příštího týdne budou dostávat vitaminovou pastu Puppyvite. Máme v plánu nafotit jejich první portrétky,které  pak najdete ve fotogalerii vrhu D.

 Pro naše štěňátka jsme vybrali tyto jména: kluci budou DANTE,DIEGO a holky DORA,DIANA,DORIS,DITA,DINA,DONATA.

  Máme také jednu potěšující novinku o otci (Pinkerly Quien Sabe) našich Déček. Minulý víkend se zúčastnil v Maďarském Pecsi dvoudenní Mezinárodní výstavy s výbornými výsledky. V sobotu byl ve tř.šampionů CAC ,RCACIB a splnil tím podmínky pro udělení titulu Madarský šampion a v neděli byl ještě úspěšnější,protože postupně získal CAC,CACIB,BOB a BIG2. Moc gratulujeme !

 

 

12.6.2010 - jak nám štěňátka rostou

  V sobotu završila štěňátka týden svého života.Všechna téměř zdvojnásobila svojí hmotnost,ztmavly jim ouška,nosy i tlapičky a pomalu se začíná ukazovat,jaká kdo bude osobnost.Všichni už čile lezou po bedýnce a pokud není mámina mlékárna v dosahu umějí to dát pěkně hlasitě na jevo.Zatím se ještě nedá s určitostí říci,jakou barvu srsti budou mít naši kluci a holky v dospělosti.Můžeme předpokládat,že nejtmavší bude hnědá,fialová a červená fenka,o něco světlejší bude růžová a oranžová a jako krémová se zatím jeví stříbrná princezna.Kluci jsou oba středně zlatí.Máma Lexy je vzornou matkou a i přes úmorná vedra minulých dní se od nich nechce hnout ani na krok.Na procházku ji doslova taháme,courá se za námi a jakmile otočíme k domovu ,tak nás popohání k rychlejší chůzi.V neděli se chystáme ostříhat štěňatům drápky,což se jim sice líbit nebude,ale je to nutné,abychom ulevili Lexy.
 V sekci štěňata jsem přidala váhové přírůstky za týden a do fotogalerie vrhu D pár nových fotek.Netrpělivě čekáme,až štěňata otevřou očka,pak bude jejich fotografování o moc zajímavější.

 

 

6.6.2010 je den,kdy se nám narodila štěňátka a Cathy oslavila 9 let!

Vrh D
 tak tady jsme:  šest feneček a dva psíci s pyšnou maminkou Lexy

 

 Po čtyřech letech máme v porodní bedýnce zase štěňátka!!! Lexy ( Lenda Moura Soul ) a Montymu ( Pinkerly Quien Sabe ) se v neděli 6.6. narodilo 6 krásných holčiček a 2 silní klučíci o průměrné váze 491 g ! Porod proběhl hladce a velmi rychle - během dvou hodin byla štěňátka venku a hodinu po porodu jsme odjeli k našemu veterináři Lexynku zkontolovat.Tentokrát jsem se rozhodla použit před,během a po porodu homeopatika - viz cenné rady  chovatelky labradorů pí.B.Protivánkové www.tetrevidvur.com a MVDr.Šťourače http://www.deutsche-dogge.cz/bonoda/poradna.html. Vím, že nejsou všelékem, ale nám se velmi osvědčila a mohu jejich použití vřele doporučit.
  Narodilo se nám opravdu hodně holčiček - díky Monty! Protože jsme s takovou nadílkou feneček  opravdu nepočítali,nebrali jsem tolik rezervací a tím pádem máme ještě dvě fenky volné. Pejskové už své majitele mají, jeden bude žít blízko Zlína a jeden v Klánovicích.
  Do sekce štěňata  jsme přidali tabulku váhových přírůstků a odkaz na fotogalerii vrhu D, kam budeme postupně dávat vybrané obrázky ze života našich Déček. Jména pro štěňátka vybíráme z italských a španělských křestních jmen, podle zemí původu jejich rodičů.

 A ještě jedna událost se u nás slavila v neděli.Ten samý den co déčka se totiž narodila naše veteránka Cathy a stala se tak kmotřičkou všech osmi narozených štěňátek     Cathynko,přejeme ti hodně zdravíčka a spokojenosti v naší rodině,aby jsi měla stále veselou náladu,byla méně tvrdohlavá a aby Ti zdraví sloužilo ještě hodně dlouho a mohla jsi s paničkou v zimě vyrážet na hony, které máš tak ráda.

 Kmotra Cathy
jako správná kmotřička,musela být Cathy u porodu

 

29. - 30.5.2010 SVR RK Konopiště

posuzovali: Mr.Mal Watkins ,Mrs. Gail Brodie -UK

  Této moc pěkné dvoudenní výstavy se pouze v sobotu zúčastnila naše vetránka Cathy a její vnuk Cody z Botičských Meandrů.Codymu se čerstvě devítiměsíčnímu ještě tolik nedařilo,dostal pěkný posudek a známku velmi dobrá,pro mírnou nadváhu.Codýsek potřebuje přesrstit a zpevnit svalstvo,takže se teď více než výstavým bude věnovat sportování a na podzim uvidíme. Naše Cathy měla celý den veselou náladu,každého vítala svým známým bručením a neustálým vrtěním ocásku.Do početné třídy veteránek nastoupila spolu s dalšími 7 krásnými soupeřkami.Každá babča se velmi pěkně předvedla za potlesku okolostojících.Rozhodčím ze země původu retrieverů jsme ukazali,že se dovedeme o naše veterány pěkně starat a že jsou stále ve výborné kondici,vždyť nestarší babče bylo přes 12 let ! Cathy si předvedení docela užívala,krásně stála a běhala a okouzlila pí.rozhodčí natolik, že tuto třídu vyhrála a dostala pěkný pohárek.Panička byla z té výhry tak vykolejená,že si nejprve k jedničce stoupla opačně a na tleskající obecenstvo vystrčila pozadi...

  Velmi dobře se dařilo též otci našich očekávaných štěňat.Monty ( Pinkerly Quien Sabe ) byl v sobotu V1,CAC ,VSV a v neděli V2.RCAC - blahopřejeme!

                                                foto: E.Šípová

SVR RK Cathy2
JCH ,CH,VetCH - Cathy od Hradu veveří ( 9 let ) 

SVR RK _Konopiste 2010_Cathy 1

27.5.2010

    Máme zhruba 11 dní do porodu a Lexynka už se na vycházkách sotva valí ! Chuť k jídlu a dobrá nálada ji neopouští,je velmi mazlivá  a jakmile si sednu,mám její hlavu v klíně.V noci už spává vedle mé postele,jakoby si mě hlídala. Na porod již máme vše připravené, jen v pondělí smontuje páneček porodní bednu a vyklidíme štěňátkům psí pokojík.

Lexy - 52.den brezi

52.den březosti

 

15.5.2010

  Vypravila jsem se k manželům Blokešovým,kteří bydlí kousek od naší chalupy,ostříhat Cayru.Cayra se mi velmi líbila i neostříhaná,ale po ostříhání se z ní vyloupla moc hezká fenka.Procvičily jsem si spolu výstavní postoj a běh,abychom na KV RK na Konopišti mohly směle zápolit s 20ti dalšími fenkami přihlášenými do tř.mladých.No bohužel z výstavy sejde,protože hned nazítří se Cayruška poprvé rozhárala.Ale nám to nevadí,my si vybereme nějakou pěknou podzimní výstavu,na kterou se spolu vypravíme.

 Cayra-9mes-postojCayra-9mes-volne

Cayra z Botičských Meandrů (Beverly z Botičských Meandrů x Pinkerly Quien Sabe )

 

8.5.2010
KV KCHLS,České Budějovice,CZ

 Letošní Klubové výstavy pořádané KCHLS jsem se zůčastnila jen jako divák.Měli jsme tam pouze jedno malé želízko v ohni a to 8 měsíčního pejska z vrhu C - Codyho z Botičských Meandrů ( Beverly z Botičských Meandrů x Pinkerly Quien Sabe ).Cody i jeho páneček si odbyli výstavní premierů a poprali se s ní se ctí.U velmi přísné finské rozhodčí skončili v dorostu se známkou velmi nadějný na třetím místě.Cody má moc hezký posudek,ale po právu mu byla vyčtena mírná nadváha.Z haly jsou fotky moc tmavé a tak jsme Codyho vyfotili raději venku. 

                                                                                               foto: Eva Hubíková

 Cody _ KV KCHLS_2010
 Cody z Botičských Meandrů - VN3

4.5.2010

 

    Dnes jsem s Cathy a Lexy navštívila veterináře,abych nechala Cathy přeočkovat a u Lexy provést kontrolní sono,protože na tom prvním 24.den byla štěňátka ještě moc malá na spočítání.No pan doktor jich napočítal osm,takže se můžeme těšit na pořádnou nadílku.Cestou zpět jsem obě holky vyfotila.

Cathy_9let_hlava 
Cathy - portrét

Cathy_9let_postoj
Cathy  skoro devítiletá

Lexy_otocena
Co je? Aha jedou koně...

Lexy_brezi_vpostoji
Lexy - mesíc březí

12.4.2010

  Dnes jsou tomu čtyři roky,co na svět přišlo 6 štěňátek z posledního vrhu naší Cathy ,z vrhu " B". Bernie,Barte,Bonno,Bello,Beverly a Brittany přejeme Vám veselý psí život po boku svých milujících pánečků.Budeme rádi,když se mamce Cathy ozvete a pošlete nějaké aktuální informace a fotky.

 

6.4.2010

   Za ženichem jsem s Lexy odjela už v neděli večer, ale teprve v úterý ráno nastal správný čas, kdy mohla být nakryta. Že byla nejvhodnější doba jsme si ještě ověřili posledním odběrem krve -  hladina progesteronu byla 5 hodin po krytí 15,9 ng.Teď budeme čekat do 30.dubna,kdy se doufejme potvrdí Lexynky březost a my se budeme moci spolu s netrpělivými zájemci těšit na štěňátka.  
  Děkuji kamarádce Evě za vřelé přijetí,příjemný pobyt v Bítýšce a samozřejmě za možnost nakrýt jejím Montískem.

                                       V úterý bylo na rozdíl od deštivého pondělí nádherně slunečno a tak pro mne Veronika H. vyfotila Lexy i Montyho.Díky moc.

Monty _ Lexy1

Lexy standing

28.3.2010

  Lexy se s háráním trochu courá a tak jsme navštívili veterináře až koncem  tohoto týdne. Doktor Lexy naočkoval proti herpesviru,prohlédnul jí a domluvili jsem se na úterý 30.března,že přijdeme na odebrání krve pro určení hladiny progesteronu.

 Petr a holky
Frontu u veterináře ať vystojí panička,my počkáme venku....

15.3.2010

 Lexy hárá,brzy pojedeme na krytí - více ve štěňátkách.

CRUFTS 2010

Ve dnech 13. až 15.3. jsem s kamarádkami Danou a Evou, která pro nás zajistila ubytování a letenky, navštívila Birmingham a světoznámou výstavu psů Crufts. Výsledky spolu s krásnými fotografiemi umístěných psů a fen najdete zde. 

 

2.3.2010

    Dnes byl Cathy ( JCH,CH Cathy od Hradu Veveří ) udělen titul ČESKÝ VETERAN ŠAMPION, Cathy se dokázala stát šampionkou ve všech svých životních etapách. Moc blahopřejeme a doufáme,že jí zdraví a dobrá nálada vydrží ještě hodně dlouho.

 

 naší Lexy jsou dva roky

Lexy se narodila 29.února a tak slavíme její narozeniny až dnes,tedy 1.března.

 Lexy s dortem
Lenda Moura Soul -  dnes dvouletá

Lexy a Cathy likvidují dort
 o dort se s Cathy spravedlivě rozdělím

 

poslední víkend na horách

Pravděpodobně letos již poslední víkend jsme společně s našimu fenkami  strávili na horách,tentokráte Jizerských.

lexy - jizerky
 Lexy sleduje sněžnou rolbu

Cathy - jizerky
Cathy

 

Novinky o Bonně

   Po delší době jsem dostala  zprávičku  a fotku naší fenečky z vrh B - Bonny z Botičských Meandrů ( Dewmist Sablefella x Cathy od Hradu Veveří ). Bonnynka se má velmi dobře, stala se chovnou fenou a v letošním roce, když se vše podaří, odchová svá první štěňátka.

Bonna 1/2010
 Bonča miluje plyšáky,stejně jako její matka Cathy

 

Cacib Brno - 7.2.2010

feny: Attila Czegledi ( HU )

JCH,CH Cathy od  Hradu Veveří - V1,nejlepší veterán
Lenda Moura Soul - V2,r.CAC

                                                               foto: Eva Hubíková

cacib_brno_cathy_sun.
Cathy - V1,nejlepší veterán  -  splněny podmínky pro udělení titulu Veterán šampion ČR

cathy a rozhodci 
pan rozhodčí z Maďarska posuzoval velmi pečlivě

cacib_brno-lexy-sun.
 Lexy - V2,r.CAC - mezitřída ( 9 fen )

 

 

Cacib Brno 6.2.2010


 feny :Jerzy Olszewski / PL /

JCH,CH Cathy Od Hradu Veveří - V1,nejlepší veterán
Lenda Moura Soul - V2,r.CAC
Arlett Subri - vnučka naší Cathy -  VN1 ( tř.štěňat )

                                                               foto: Eva Hubíková

cacib-brno-lexy-sobota
Lexy -V2.r.CAC - mezitřída ( 15 fen )

cacib _brno_cathy-so
Cathy - V1,nejlepší veterán

 

 

16. -17. 1. 2010

Snow Big Day  - Velké Dářko

  Surferská parta nezahálí ani v zimě. Každoročně se na Velkém Dářku pořádá zimní sportovní klání pro závodníky,ale i amatéry surfaře.Soutěží se v disciplínách běh na lyžích klasika a bruslení a v závodech na  snowsurfech. My u této super akce nemůžeme chybět a ani naše fenky Cathy a Lexy.

Cathy - snowbigday 

snowsurfing

Hanácká národní výstava psů

Olomouc 8. - 10. 1. 2010

posuzovala: Dana Smržová / změna rozhodčí/

  Na letošní první výstavu jsem se přihlásila jen proto, že měla posuzovat zahraniční rozhodčí, no nestalo se tak. Pořadatel po 2. uzávěrce provedl změnu, což se na českých výstavách bohužel neděje ojediněle. I přes nepřízeň počasí a sněhovou kalamitu na silnicích jsme spolu s přáteli do Olomouce bez újmy dojeli.Překvapila nás vysoká účast vystavujících, přestože pro většinu byla cesta sněhem a náledím dost riskantní. Snad právě proto byla v hale uvolněná a přátelská atmosféra a i když jsem z posuzovaní nadšená nebyla, výstavu jsem si užila. 
  V kruhu jsem se naběhala hodně, protože kromě svých dvou holek jsem předváděla ještě nadějnou juniorku a její matku z CHS Od Hradu Veveří. 
Umístění bylo následujíci:

moje holky:
Lenda Moura Soul - Lexy                             výborná v mezitřídě
Cathy od Hradu Veveří  - Cathy                 výborná 2 ve veteránkách

fenky,které jsem předváděla:
Pinkerly Rain od Shine - Shine                    CAC,NV,BOB,BIG 5 ve tř. pracovní
Afroditae Flores Vitae - Freya                    CAJC ve třídě mladých

 Z výstavy nemáme bohužel použitelné fotky a tak se alespoň mrkněte na řádění ve sněhu po návratu domů.

Cathy ve sněhu

C+L ve sněhu